Kirkerne

Liberal katolsk kirke er en sakramental kirke med et esoterisk syn på reinkarnation. karma og den menneskelige evolution

Presiding Bishop


Michael Warnon

460 Station Road, Rock Tavern, NY 12575

USA

Mail: Michal.warnon@gmail.com

Regionalbiskop for Danmark


Evert Sundien

Hagagatan 37, 1,113 47 Stockholm

Tlf: +46 70660 4269,

Mail: biskop.evert@lkk.se


Generalvikar


Jan Kvistborg

Hasselvej 50,9260 Gistrup

tlf 2938 7444,

Mail: jan@lkk-dk.dk


Biskop


Uffe Børjesen

Knudsskovvej 73B, 4760 Vordingborg

Tlf: 5067 2446,

mail: uffe@lkk-dk.dk

Foreningen

Liberal katolsk kirke i Danmark


Formand


Kenneth Christensen

Sommervej 11

4040 Jyllinge

tlf: 2874 1721

mail: kenneth@lkk-dk.dk

Biskop CW Leadbeaters Kirke, Roskilde


Ansvarshavende præst


Kenneth Christensen

Sommervej 11

4040 Jyllinge

tlf: 2874 1721

mail: kenneth@lkk-dk.dk

Maria Magdalene Kirke,

Hillerød


Ansvarshavende præst:


Birgit Adelsteen Ljungdahl

Hansensvej 10, 1.tv., 3400 3400 Hillerød

Tlf: 6131 9193;

mail: birgit@lkk-dk.dk



Sankt Gabriels Kirke, Aarhus


Ansvarshavende præst:


Lise Ollendorff

Finsensgade 52, 2. th., 8200 Århus N

Tlf: 6091 7602,

mail: lise@lkk-dk.dk




Helligåndskirken, København


Ansvarshavende diakonisse og kasserer i menighedsrådet


Simone Andersen

Brumleby 103, 2100 København Ø

Tlf: 8161 9320; mail simone@lkk-dk.dk

Pastor emeritus


Natascha Høyer

Walkendorffsvej 88, 5700 Svendborg

Tlf: 2238 8244, mail: natascha@lkk-dk.dk


Diakon


Karin Joy Wolff

Holmevej 6,9490 Pandrup

Tlf: 4059 4440

Mail: karin@lkk-dk.dk





Kasserer


Kirsten Mols

Skovsneppevej 47, Kulhuse

3630 Jægerspris

tlf: 2782 7000

mail: kirsten@lkk-dk.dk



Mogens Blichfeldt

Randersvej 90, Bendstrup, 8544  Mørke

tlf. 2963 8479

mail: mogens@lkk-dk.dk




Per Nielsen Hundrup

Solsbækvej 44

9300 Sæby

Tlf: 4037 2901

Mail: per@lkk-dk.dkdk