Kirkerne

Presiding Bishop


Michael Warnon

460 Station Road, Rock Tavern, NY 12575

USA

Mail: Michal.warnon@gmail.com

Regionalbiskop for Danmark 


Jan Kvistborg

Hasselvej 50,9260 Gistrup

tlf 2938 7444,

Mail: jan@lkk-dk.dk


Biskop


Uffe Børjesen

Knudsskovvej 73B, 4760 Vordingborg

Tlf: 5067 2446,

mail: uffe@lkk-dk.dk

Foreningen

Liberal katolsk kirke i Danmark


Formand


Kenneth Christensen

Sommervej 11

4040 Jyllinge

tlf: 2874 1721

mail: kenneth@lkk-dk.dk

Biskop CW Leadbeaters Kirke, Roskilde


Ansvarshavende præst


Kenneth Christensen

Sommervej 11

4040 Jyllinge

tlf: 2874 1721

mail: kenneth@lkk-dk.dk

Maria Magdalene Kirke,

Hillerød


Ansvarshavende præst:


Birgit Adelsteen Ljungdahl

Hansensvej 10, 1.tv.

3400 Hillerød

Tlf: 6131 9193;

mail: birgit@lkk-dk.dk



Sankt Gabriels Kirke, Aarhus


Ansvarshavende præst:


Jan Kvistborg

Hasselvej 50

9260 Gistrup

Tlf 2938 7444

mail: jan@lkk-dk.dk




Helligåndskirken, København


Ansvarshavende diakonisse og kasserer i menighedsrådet


Simone Andersen

Brumleby 103, 2100 København Ø

Tlf: 8161 9320; mail simone@lkk-dk.dk

Sankt Maria Kirken,

Aalborg


Ansvarshavende præst


Per Nielsen Hundrup

Solsbækvej 44

9300 Sæby

Tlf: 4037 2901

Mail: per@lkk-dk.dk


Pastor emeritus


Natascha Høyer

Walkendorffsvej 88, 5700 Svendborg

Tlf: 2238 8244, mail: natascha@lkk-dk.dk


Kasserer


Kirsten Mols

Skovsneppevej 47, Kulhuse

3630 Jægerspris

tlf: 2782 7000

mail: kirsten@lkk-dk.dk



Mogens Blichfeldt

Randersvej 90, Bendstrup, 8544  Mørke

tlf. 2963 8479

mail: mogens@lkk-dk.dk